ALG Awards - ocenění zůstatkové hodnoty vozidel

ALG Awards - ocenění zůstatkové hodnoty vozů

Zdroj: http://acurasanantoniotx.com

ALG Awards: Honda a Mercedes-Benz přijaly nejvyšší ocenění

ALG je měřítkem pro předpovídání zůstatkové hodnoty vozidla, tedy nejvyšší předpokládaná zůstatková hodnota ojetého vozu. I letos má své vítěze. 14. ročník ALG Awards ozdobila vozidla značek Mercedes- Benz a Honda.

Podmínky pro ocenění

ALG dělí vozidla do 24 segmentů, u kterých se předpokládá udržení nejvyšší doporučené ceny k maloobchodní ceně od výrobce (tedy k obvyklé ceně), a to po dobu nejméně tří let. Podle ALG pravidel jsou při udělování vozidla vybrána na základě vyhodnocení kritérií, včetně segmentu konkurence, historické výkonnosti vozidla a trendů v daném odvětví. Letošní ocenění (2014) připadla na Los Angeles - Auto Show.

Výsledky

Toyota, Audi a Honda prošly u většiny segmentů s vyznamenáním kvůli konzistentní vysoké hodnotě všech svých automobilů. Honda byl jmenována nejvyšší Mainstreamová značka díky své nižší ceně (méně než americký průměr) a levnému pronájmu vozidel, která nejsou fungl nová. Tyto faktory pomáhají udržovat hodnotu vozidla, protože ohromně prospívají spotřebitelům.
Sedm vozidel byla poprvé vítězi ve svých kategoriích: Hyundai Accent (Dvoudvéřový automobil), Mazda Mazda3 ( Pětidvéřový automobil), Chevrolet Corvette (Prémiový sportovní vůz), Chevrolet Camaro (Mainstreamový sportovní vůz), Toyota Avalon (velké/nákladní vozidlo), Porsche Panamera (Prémiově výkonný vůz) a Kia Soul (Dvoudvéřové nákladní vozidlo).

ALG Awards - ocenění zůstatkové hodnoty vozů

Zdroj:http://hondanews.com

Nové kategorie roku 2014

Letos bylo založeno pět nových kategorií: Středně užitkové vozidlo - 2 řady (vítěz: Hyundai Santa Fe Sport), středně velké užitkové vozidlo - 3 řady (vítěz: Toyota Highlander), Off - Road užitkové vozidlo (vítěz: Toyota FJ Cruiser), Premium středně velké užitkové vozidlo - 2 řady (vítěz: Land Rover Range Rover Sport) a Premium středně velké užitkové vozidlo - 3 řady (vítěz: Audi Q7).
Zůstatková hodnota vozidla je rozhodující pro výrobu automobilů, pronájem vozidel i spotřebitele samotné, protože je to úplný ukazatel hodnoty vozidla, zohlednění kvality, trvanlivosti, značky a vhodnosti automobilu. V neposlední řadě ukazuje návratnost investice do zakoupeného vozidla.

Velké dodávky či kamiony jsou v nevýhodě, protože historicky mají nižší zůstatkovou hodnotu kvůli namáhání při práci a častému užívání a přetěžování nákladem, proto výrobci, kteří prodávají vysoko-objemové nákladní vozy, byli negativně ovlivněni v minulých letech v žebříčku hodnocení. Letos je nový index postaven lépe a nákladní vozidla či užitkové vozy - kamiony nejsou z tohoto pohledu v nevýhodě.

 

Kontakty

Chlumecká 1531 (směr centrum)
198 00 Praha 9

VÝKUP A PRODEJ
Mobil 1: (+420) 776 896 896
Mobil 2: (+420) 773 776 767

KANCELÁŘ
Tel.:(+420) 281 866 744
E-mail: info@actir.cz
Praha 9 Černý most
Prodej dopravní a nákladní techniky